1. Fondurile pentru deplasările externe ale cadrelor didactice se acordă celor care participă la conferințe, școli de vară, stagii de cercetare sau întâlniri internaționale importante pentru departament/facultate/universitate.
  2. Solicitantul trebuie să menționeze costurile aferente deplasării și cât va fi acoperit din alte surse de finanțare.
  3. Suma totală disponibilă va fi împărțită între solicitanți, astfel încât să nu rămână bani neutilizați.
  4. Vor avea prioritate plățile pentru taxa de participare, iar restul cheltuielilor se vor achita în limita fondurilor disponibile. De asemenea, în fiecare an, vor avea prioritate cei ce nu au beneficiat de aceste fonduri în anii anteriori.
  6. Clasamentul se va realiza de către comisia desemnată de șeful de departament.

Joomla! Debug Console

Session